מכון באר אמונה - תוכנה מתקדמת לחישוב ווסתות ועונות פרישה

תוכנה מתקדמת לחישוב ווסתות ועונות פרישה

אמר רבי חייא בר אבא אמר רבי יוחנן: כל הפורש מאשתו סמוך לוסתה, הויין לו בנים זכרים, דכתיב: "להבדיל בין הטמא ובין הטהור", וסמיך ליה "אשה כי תזריע וילדה זכר".

רבי יהושע בן לוי אמר: הויין לו בנים ראויין להוראה, דכתיב "ולהבדיל ולהורות".

הרב מנחם בורשטיין ראש מכון פועה בהסכמתו לתוכנה: "במהלך השנים בבית ההוראה של

קיומו של מכון פוע"ה, נוכחנו לדעת שאחד הנושאים המורכבים בהלכות טהרת המשפחה, הינו

נושא חישוב הוסתות ועונות הפרישה, בו מתקשים רבים - גברים ונשים, כאשר טעויות בחישובים

עלולות להביא לכישלונות חמורים...".

זה זמן רב היה צורך להביא לשינוי מהותי בצורת המעקב אחר הראיות השונות של האישה, על מנת למנוע כשלונות בחישוביים ידניים שהתבצעו באמצעות פינקסים וטושים צבעוניים.

כדי לפתור את הבעיות הללו בצורה שתענה על דרישות ההלכה מחד, ומאידך בצורה פשוטה ונוחה לשימוש, חברו יחד הרב יוסי שמשון ור' עזריה יונתן.

לאחר מספר שנים של לימודי טהרת המשפחה אצל הרב יגאל כהן שליט"א, ופיתחו את תוכנת: טֹהר פלוס.

יונתן עזריה, מפתח המערכת: בשלב ראשון בדקנו אלו פיתרונות מחשוביים קיימים כיום, התברר לנו כי יש עוד הרבה מקום לשיפור בעיקר בתחום של קביעה ועקירה של ווסתות קבועות, וממשק משתמש שיהיה פשוט להפעלה גם אצל מי שלא מיומן בעבודה עם מחשב.

בנוסף, הגענו למסקנה שרוב הנשים לא רוצות לעבוד מול תוכנה המותקנת באינטרנט, אלא רוצות לשמור את המידע האישי שלהם במחשב שלהם בבית, ולכן מערכת טהר פלוס לא מצריכה חיבור לרשת האינטרנט כדי לעבוד.

הרב יוסי שמשון: לפי ההלכה, אישה צריכה לבצע מעקב רשום על פי התאריך העברי, ואולם ישנם לא מעט נשים וחוזרות בתשובה שאינם מצויות ברזי התאריך העברי אלא דווקא עושות שימוש בתאריך לועזי, ולכן החלטנו שמערכת טהר פלוס תתן מענה בשני הכיוונים.

כיום ניתן במערכת להקליד תאריך עברי או תאריך לועזי, והמערכת מתרגמת אותו באופן מיידי לתאריך עברי. גם לשעות הזריחה והשקיעה בכל היישובים בארץ נתנו מענה באמצעות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת.

המערכת פותחה מהיסוד בפיקוח הלכתי צמוד של הרב יגאל כהן ראש ישיבת "פסגת החיים" והרב אייל שרגא ראש בית ההוראה "משכן אברהם", והכל על פי פסקי השולחן ערוך.

הרב אייל שרגא: "אין ספק שבפיתוח תוכנה זו יש זיכוי הרבים עצום, אחר שכידוע שעל אף חומרת העניין לא רבים הם הבקיאים בכל סוגי הווסתות, ומעטים הם אלו שיוכלו לחשב את ימי הפרישה כדת וכדין".

מדובר במערכת מאוד מתוחכמת עם עזרה בכל מקום ומקום בתוכנה. בנוסף, המערכת מודולרית ומאפשרת שינויים ותוספות בצורה קלה, מהירה.

כיום קיימת גרסא בעברית, ובקרוב בע"ה יצאו גם גרסאות באנגלית, צרפתית ורוסית.

להזמנות :

E-mail: Toharplus@gmail.com טלפון: 054-7257364
לייבסיטי - בניית אתרים