מכון באר אמונה - כמה עלי להקריב?

כמה עלי להקריב?

השואל\ת: פלונית
(23/06/2009)

בעלי ואני חיים בהרמוניה נפלאה אך אני מרגישה כי לשם כך עלי לחיות לא כפי שהייתי רוצה, עקב השוני בתחום הדתי בנינו. אשמח לשמוע מהי הגישה הנכונה כלפי הדברים הנ"ל

המשיב\ה: אסתר אברהמי
(25/06/2009)

לפלונית היקרה

יש לי שאלה על שאלתך.אם את מרגישה שאת מקריבה, זה אומר שאת קרבן. את יכולה לנסות ולדמיין כיצד מרגיש קרבן?

עצם תחושת ההקרבה יוצרת מצב של חוסר שיוויון.כלומר,שאת מרגישה שאת נותנת לקשר יותר ממנו ויותר ממה שאת מעונינת לתת בקשר הזה. השוני הדתי ביניכם הוא נושא שצריך לעבוד עליו. זאת אומרת,שאתם זקוקים ליצור מערכת הסכמות. הסכמה פירושה שכל אחד מכם שלם עם ההחלטות שתקבלו, מתוך הבנה הדדית של הצרכים המחשבתיים והרגשיים של כל אחד מכם. כשאת כותבת שאתם חיים בהרמוניה נפלאה וגם שאת מקריבה, אני מבינה שאת מנסה לרצות את בעלך. כך שיש אוירה של הרמוניה כביכול. אם היתה הרמוניה ,השאלה לא היתה עולה כלל. כאשר משהו מעיק לנו, זה סימן שאנו מתנהגים באופן שאינו נכון ומתאים לאישיותינו. אני מבינה שאת רוצה "שקט תעשיתי" (שקט כלפי חוץ,שהוא לא אמיתי) כדי לזכות בשקט הזה,את קרבן. כיוון שזה לא אמיתי,יום אחד (או יותר) הזיוף לא יחזיק מעמד והקשר ההרמוני כלפי חוץ, יתפרק לחלוטין וחבל.

מתוך דברי, אני מקווה שהבנת שאת צריכה להתחיל בשיחה אמיתית עם בעלך מתוך כבוד הדדי וסופו של תהליך אמיתי כזה יקשר ויחבר ביניכם ותחיו בתחושה כנה של שיויון, הדדיות, כבוד ואהבת אמת.

אסתר אברהמי

בוגרת "מדרשת אמונה" יועצת זוגית ומדריכת כלות מקצועית.
לייבסיטי - בניית אתרים