מכון באר אמונה - הפכים משלימים או רבים?

הפכים משלימים או רבים?

השואל\ת: נעה
(10/06/2009)

הכרתי בחור למטרת נישואין והגיע שלב ההכרעה. אני מתקשה להחליט,מפני שאנחנו הפוכים בתכונותינו במספר תחומים. הבחור אומר, שהפכים משלימים ולכן אנחנו מתאימים. אני רואה אלו מריבות יכולות להיות כתוצאה מהניגודים. אבקש את עזרתך בהבנת העניין כדי שאוכל להחליט ולבחור את דרכי.

המשיב\ה: אסתר אברהמי
(10/06/2009)

משאלתך אני מסיקה, שאת בחורה אחראית וחכמה הרואה את הנולד. אכן את צודקת, כאשר יש ניגודים יש מריבות. אך גם הבחור שלך צודק. הפכים אכן משלימים. הכיצד?

טבע האדם לשאוף לשלמות עד כמה שניתן. לכן, כאשר בני זוג נפגשים ורואים שיש תכונות הפוכות, הם נמשכים זה לזה. כי כל אחד נמשך לאותו חלק שיש בשני  החסר אצלו. הרצון להשלים את עצמנו מוביל לחשיבה שחצי ועוד חצי יוצרים שלימות אחת.  בפועל, לאחר הנישואין ,אותה תכונה שמשכה אותך אליו וראית בה את השלמתך  תפריע ותכביד בהתנהלות החיים.

לדוגמא: את בחורה שאוהבת חברה, לצאת, לבלות, וכדו' . הוא בחור שקט ומופנם, אוהב להיות בשקט בבית. השקט שבו חסר לך ולכן את נמשכת אליו. האופי הפעיל שלך חסר לו ולכן הוא  נמשך אלייך.

כשאתם בבית, את מזמינה  אותו לצאת לבלות בחברה פעמים רבות, כי לך זה רגיל וטבעי. ממה שאת נהנית הוא סובל והוא מעוניין להישאר בבית איתך בשקט.

את כועסת: "הרי ידעת שאני כזאת, אתה לא יכול לבקש ממני לשבת בבית כמוך"

והוא עונה: "את גם ידעת שאני כזה, את לא יכולה לבקש ממני לצאת החוצה כמוך. זו לא הנאה בשבילי - זה סבל"

אם יש ביניכם  רצון להיטיב זו לזה, את תאמרי לו שאת מבינה אותו ומבקשת התחשבות בצרכים שלך, בדיוק כמו שאת מוכנה  להתחשב בצרכים שלו. כך יצא, שהוא יסכים לצאת איתך, אם כי לא בכמות ובזמן שאת מעוניינת לצאת, כי זה קשה לו. את תביני אותו  ומכיוון שהוא מתחשב בך, את תיהני מהיציאה  הקצרה ממה שתכננת והוא ישמח לצאת איתך. מכיוון שהוא רואה שאת מתחשבת, ויודע שתיהני אח"כ להיות איתו בבית לבדכם.

כך יקרה מספר פעמים, עד שאת מתרגלת לצאת איתו ואפילו לומדת ליהנות מהשקט - למרות נטייתך לצאת. הוא לומד ליהנות מהיציאה איתך, ועם זאת עדיין אוהב להיות בבית.

כך נוצר מצב, בו כל אחד מכם נהנה משתי התכונות (פחות או יותר).   כאשר אדם  משתמש בשתי התכונות ההפוכות, הוא אדם מאוזן.

בשלב הראשון, ההשלמה ביניכם היא חיצונית. לכן הוא צודק כשהוא אומר: הפכים משלימים.  גם את צודקת, שיהיו מריבות בגלל ההפכים. תמונת ההרכבה (פאזל) בנויה מהפכים. בזכות ההפכים - ע"י עבודת הרכבה והתאמה בין ההפכים, התמונה מושלמת.

במהלך כל החיים, אנו עובדים להשלים את תמונת חיינו, עבודת ההרכבה, עדינה, מתחשבת, עם הרבה תשומת לב לגוונים  הדקים ולפרטים הקטנים.

ניתן להבין את המשיכה שאתם חשים היום להשלמתכם ע"י הניגודים. עם עבודה מתאימה בהתייחסות בסיסית לכלל: "ואהבת לרעך כמוך", תגיעו לאיזון  התכונות בכל אחד מכם.

אני מברכת אותך במזל טוב. ושלאחר החתונה תתחילו בהרכבת הפאזל לתמונה שלימה, שהיא תמונת חייכם.

אסתר אברהמי

בוגרת "מדרשת אמונה" יועצת זוגית ומדריכת כלות מקצועית.
לייבסיטי - בניית אתרים